Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video
Tel: +421 948 141 840

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Stavba domu na kľúč - bungalov SARAH 1 s terasou
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Rekuperacia 1038X576
Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát

Ultranízkoenergetická stavba rodinného domu v energetickej triede A1, ktorú vyžaduje platná norma, sa nezaobíde bez rekuperačnej jednotky, teda vetracieho zariadenia so spätným získavaním tepla.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Ako spoznať kvalitné moderné okno?

Moderné okno

Moderné okno od svojich predchodcov sa líši najmä v tom, že je omnoho úspornejšie. O kvalite okna ako celku dáva informáciu súčiniteľ prechodu tepla celým oknom UW, ktorého hodnota by mala byť čím nižšia. Od 01.01.2016 norma určuje hodnotu súčiniteľu prechodu tepla celým oknom 1 W/m2K. Keď plánujete stavať pasívny dom, hodnota UW nesmie prekročiť 0,8 W/m2K. Hodnotu UW by mal výrobca okna vedieť preukázať osvedčením. Treba si však dávať pozor, súčiniteľ prechodu tepla celým oknom nie je to isté ako súčiniteľ prechodu tepla zasklením Ug, ktorou sa porovnávajú jednotlivé zasklenia či súčiniteľ prechodu tepla rámom Uf, ktorou sa porovnávajú rámy. Na hodnotu UW vplývajú okrem kvality zasklenia a rámu aj iné faktory.

Na výber rôzne zasklenia

Insulated Glass Graphics 11

Trojité zasklenie s plynovou výplňou medzi sklami a na sklách nanesenou tenkou nízkoemisnou kovovou vrstvou sa stalo v dnešnej dobe bežnou záležitosťou. V porovnaní s dvojitým zasklením nepociťujete v blízkosti okna chlad, ani keď sú vonku mínusové teploty. Prísne požiadavky spĺňa však i dvojité zasklenie s fóliou Heat Mirror. Pri zaskleniach treba porovnávať aj transparentnosť a tiež celkovú priepustnosť slnečného žiarenia zasklením g, aby okno v zime zaručilo dostatočne veľké solárne zisky.

Naspäť