Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenová ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Podlažnosť
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Plocha Vs Sikma - Plochá alebo šikmá strecha
Plochá alebo šikmá strecha

Plochá strecha vs. šikmá strecha - Výber dôkladne zvážte, lebo tvar strechy má rozhodujúci vplyv na celkový vzhľad rodinného domu. Predtým ale ako sa rozhodnete pre určitý tvar strechy pri projekte rodinného domu, navštívte mestský či obecný úrad a spýtajte sa na regulatívy platné v oblasti, kde plánujete stavať, teda či je povolená plochá alebo šikmá strecha. Nie všade sa dá vybaviť výnimka, ak aj áno, môže to trvať dlhšie, kým to schvália.

Prečítať článok
Brick Wall Innovative Brick Inside - Murovaný vs montovaný rodinný dom
Murovaný vs montovaný rodinný dom

Plánujete stavať a vyberáte si akým spôsobom realizovať hrubú stavbu moderného rodinného domu alebo bungalovu? V tomto článku Vám poradíme, ako na výber vhodných materiálov a ako najjednoduchšie získať nízkoenergetický dom.

Prečítať článok
Rekuperacia 1038X576 - Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát
Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát

Ultranízkoenergetická stavba rodinného domu v energetickej triede A1, ktorú vyžaduje platná norma, sa nezaobíde bez rekuperačnej jednotky, teda vetracieho zariadenia so spätným získavaním tepla.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Ako spoznať kvalitné moderné okno?

Moderné okno

Moderné okno od svojich predchodcov sa líši najmä v tom, že je omnoho úspornejšie. O kvalite okna ako celku dáva informáciu súčiniteľ prechodu tepla celým oknom UW, ktorého hodnota by mala byť čím nižšia. Od 01.01.2016 norma určuje hodnotu súčiniteľu prechodu tepla celým oknom 1 W/m2K. Keď plánujete stavať pasívny dom, hodnota UW nesmie prekročiť 0,8 W/m2K. Hodnotu UW by mal výrobca okna vedieť preukázať osvedčením. Treba si však dávať pozor, súčiniteľ prechodu tepla celým oknom nie je to isté ako súčiniteľ prechodu tepla zasklením Ug, ktorou sa porovnávajú jednotlivé zasklenia či súčiniteľ prechodu tepla rámom Uf, ktorou sa porovnávajú rámy. Na hodnotu UW vplývajú okrem kvality zasklenia a rámu aj iné faktory.

Na výber rôzne zasklenia

izolačné trojsklo s argónovou výplňou

Trojité zasklenie s plynovou výplňou medzi sklami a na sklách nanesenou tenkou nízkoemisnou kovovou vrstvou sa stalo v dnešnej dobe bežnou záležitosťou. V porovnaní s dvojitým zasklením nepociťujete v blízkosti okna chlad, ani keď sú vonku mínusové teploty. Prísne požiadavky spĺňa však i dvojité zasklenie s fóliou Heat Mirror. Pri zaskleniach treba porovnávať aj transparentnosť a tiež celkovú priepustnosť slnečného žiarenia zasklením g, aby okno v zime zaručilo dostatočne veľké solárne zisky.

Naspäť