Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video
Tel: +421 948 141 840

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Stavba domu na kľúč - bungalov SARAH 1 s terasou
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Projekty bungalovov. Prečo sú také obľúbené?

Projekty bungalovov. Prečo sú také obľúbené?

Azda najviac obľúbené typy projektov domov sú práve projekty bungalovov. Zákazníci ich uprednostňujú vďaka tvaru, veľkej variabilite a tradičnému vzhľadu domu. Bungalovy pritom môžu disponovať nielen klasickou sedlovou strechou, ale aj plochou strechou, vďaka ktorej získajú moderný a trendový vzhľad. Poďme si pozrieť naše najviac obľúbené projekty bungalovov:

Bungalovy sú jednopodlažné rodinné domy, ktoré sa hodia hlavne do rovinatého, prípadne mierne svahovitého terénu. Pri projektovaní bungalovov sa všetko dá prispôsobiť požiadavkam zákazníkov, ako sú otázky týkajúce sa veľkosti, rozloženia, typu strechy, štýl domu aj počet izieb. Nízkoenergetické bungalovy sú azda najžiadanejším typom rodinných domov, aj vďaka tomu, že ich výstavba je jednoduchšia aj rýchlejšia v porovnaní s viacpodlažnými rodinnými domami.

Bungalov a veľkosť pozemku

Veľkosť pozemku vo veľkej miere ovplyvní aj výber vhodného domu, pri rozsiahlych bungalovoch treba rátať aj s tým, že po osadení domu zostala dostatočná voľná plocha aj pre záhradu, terasu, garáž a prípadné iné záhradné domčeky.

Práve ich variabilita, tvar, maximálna využiteľnosť a možné zaujímavé dispozičné riešenia ich robia tak atraktívnymi. Pri ich výbere si treba dávať pozor aj na veľkosť pozemku a blízkosť susedných stavieb, pri menšom pozemku odporúčame sa rozhliadnuť medzi projektami bungalovov na úzky pozemok.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je zvoliť projekt bungalovu do tvaru L, kde je veľkou výhodou je aj fakt, že môžete mať terasu skrytú z dvoch strán, čo zaručí dostatočné súkromie a môžete sa schovať pred zvedavými očami susedov.

ĎALEJ NA PROJEKTY BUNGALOVOV Naspäť