Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

SARA 1 4
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Rekuperacia 1038X576
Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát

Ultranízkoenergetická stavba rodinného domu v energetickej triede A1, ktorú vyžaduje platná norma, sa nezaobíde bez rekuperačnej jednotky, teda vetracieho zariadenia so spätným získavaním tepla.

Prečítať článok
osadenie domu na pozemok
Ako si vybrať vhodný pozemok na stavbu domu?

Rozloha a vhodný výber pozemku závisí od veľkosti plánovaného rodinného domu a hospodárskeho a relaxačného zázemia k nemu. Zastavaná plocha by z neho nemala ubrať viac ako tretinu.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Katalógové projekty rodinných domov a bungalovov

Kupujete katalógový projekt rodinného domu?

Cena za katalógový projekt rodinného domu je nižšia ako pri projekte domu na mieru, aj čas dodania je rýchlejší, nezohľadňuje tak ale individuálne potreby rodiny. Vopred sa však môžete pozrieť ako bude dom vyzerať z vonka a aké bude mať dispozičné riešenie. Na stránke www.familyhouse.sk si už onedlho môžete spraviť po dome aj virtuálnu prechádzku.

Ak Vám katalógový rodinný dom plne dispozične nesadne, na požiadavku Vám projekt prepracujú, avšak počítajte s príplatkom k cene. Projekt totiž musí upraviť nielen projektant architektúry, ale aj projektanti ostatných profesií, na ktorých má zmena vplyv. Tiež počítajte aj s tým, že jednotlivé katalógové domy nemusia pasovať na všetky pozemky.

Keď porovnávate ceny katalógových projektov domov, opýtajte sa, či obsahuje aj osadenie rodinného domu na pozemok a napojenie na inžinierske siete, prevažná väčšina firiem za to účtuje príplatok.

Tiež zistite, či projekt spĺňa požiadavku na ultranízkoenergetickú výstavbu, ktorú vyžaduje norma od 01. januára 2016. Nie je to totiž samozrejmosťou pri katalógových projektoch vypracovaných dávnejšie.

Naspäť