Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenová ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Podlažnosť
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Plocha Vs Sikma - Plochá alebo šikmá strecha
Plochá alebo šikmá strecha

Plochá strecha vs. šikmá strecha - Výber dôkladne zvážte, lebo tvar strechy má rozhodujúci vplyv na celkový vzhľad rodinného domu. Predtým ale ako sa rozhodnete pre určitý tvar strechy pri projekte rodinného domu, navštívte mestský či obecný úrad a spýtajte sa na regulatívy platné v oblasti, kde plánujete stavať, teda či je povolená plochá alebo šikmá strecha. Nie všade sa dá vybaviť výnimka, ak aj áno, môže to trvať dlhšie, kým to schvália.

Prečítať článok
Brick Wall Innovative Brick Inside - Murovaný vs montovaný rodinný dom
Murovaný vs montovaný rodinný dom

Plánujete stavať a vyberáte si akým spôsobom realizovať hrubú stavbu moderného rodinného domu alebo bungalovu? V tomto článku Vám poradíme, ako na výber vhodných materiálov a ako najjednoduchšie získať nízkoenergetický dom.

Prečítať článok
Rekuperacia 1038X576 - Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát
Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát

Ultranízkoenergetická stavba rodinného domu v energetickej triede A1, ktorú vyžaduje platná norma, sa nezaobíde bez rekuperačnej jednotky, teda vetracieho zariadenia so spätným získavaním tepla.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Katalógové projekty rodinných domov a bungalovov

Kupujete katalógový projekt rodinného domu?

Cena za katalógový projekt rodinného domu je nižšia ako pri projekte domu na mieru, aj čas dodania je rýchlejší, nezohľadňuje tak ale individuálne potreby rodiny. Vopred sa však môžete pozrieť ako bude dom vyzerať z vonka a aké bude mať dispozičné riešenie. Na stránke www.familyhouse.sk si už onedlho môžete spraviť po dome aj virtuálnu prechádzku.

Ak Vám katalógový rodinný dom plne dispozične nesadne, na požiadavku Vám projekt prepracujú, avšak počítajte s príplatkom k cene. Projekt totiž musí upraviť nielen projektant architektúry, ale aj projektanti ostatných profesií, na ktorých má zmena vplyv. Tiež počítajte aj s tým, že jednotlivé katalógové domy nemusia pasovať na všetky pozemky.

Keď porovnávate ceny katalógových projektov domov, opýtajte sa, či obsahuje aj osadenie rodinného domu na pozemok a napojenie na inžinierske siete, prevažná väčšina firiem za to účtuje príplatok.

Tiež zistite, či projekt spĺňa požiadavku na ultranízkoenergetickú výstavbu, ktorú vyžaduje norma od 01. januára 2016. Nie je to totiž samozrejmosťou pri katalógových projektoch vypracovaných dávnejšie.

Naspäť