Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

SARA 1 4
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Rekuperacia 1038X576
Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát

Ultranízkoenergetická stavba rodinného domu v energetickej triede A1, ktorú vyžaduje platná norma, sa nezaobíde bez rekuperačnej jednotky, teda vetracieho zariadenia so spätným získavaním tepla.

Prečítať článok
osadenie domu na pozemok
Ako si vybrať vhodný pozemok na stavbu domu?

Rozloha a vhodný výber pozemku závisí od veľkosti plánovaného rodinného domu a hospodárskeho a relaxačného zázemia k nemu. Zastavaná plocha by z neho nemala ubrať viac ako tretinu.

Prečítať článok
Katalogy
O KATALÓGOVÝCH PROJEKTOCH

Alebo na čo dávať pozor pri kúpe katalógového projektu rodinného domu. Výber kvalitného projektu či už moderného rodinného domu, poschodového domu alebo klasického bungalovu je dôležitým krokom k dosiahnutiu domu snov.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Stavba domu

Čo všetko obsahuje stavba domu na kľúč?

Architecture 1857175

Stavba domu na kľúč obsahuje všetky:

prvky holodomu (vytýčenie stavby, zemné a výkopové práce, základové konštrukcie, zvislé konštrukcie, vodorovné konštrukcie, strešnú konštrukciu, vchodové dvere a okná, vnútorné inštalácie, vnútornú omietku, zateplenie obvodových stien a vonkajšiu tenkovrstvovú omietku, stropnú konštrukciu, poter)

a prevedenia na komplet (bielu interiérovú maľovku, kompletizáciu elektroinštalácie s revíziou, kompletizáciu kúrenia, prípravu teplej vody a vzduchotechniku), zároveň obsahuje aj všetky nasledovné dokončovacie práce:

 • laminátovú podlahu s mirelonovou podložkou a MDF soklovými lištami, s možnosťou výberu z viacerých farieb
 • obklady a dlažby v kúpeľni, s možnosťou výberou z viacerých farieb
 • kompletizáciu vodoinštalácie - batérie, zdravotechnikcé zariaďovacie predmety, armatúry - možnosť výberu z viacerých typov + tlakovú skúšku
 • interiérové dvere s obložkovými zárubňami + kľučky podľa vlastného výberu
 • balkónové a schodiskové zábradlia,
 • príp. podľa dohody aj iné individuálne položky.

Stavba domu

Proces pri objednávke stavby domu

Po objednávke projektu domu nasleduje objednávka stavby domu, kde treba rátať s nasledovnými krokmi:

 • na vybavenie stavebného povolenia momentálne treba rátať s 2-3 mesiacmi
 • nadobudnutie právoplatnosti stavebného povolenia- povolenie nadobúda právoplatnosť po 15 dňoch od vydania
 • ďalším krokom je podpis zmluvy o dielo, prílohou zmluvy je presný rozpočet stavby a kópia právoplatného stavebného povolenia
 • nasleduje vybavovanie úveru
 • potom geodetické vytýčenie stavby.
 • Po týchto krokoch nasleduje samotná stavba domu, kde proces je nasledovný: základová doska - obvodové múry - vence - strecha - priečky - okná a dvere - inštalácie - omietky - poter/podlaha - fasáda domu - kompletizácia vykurovania a elektroinštalácií,
 • nasleduje odovzdanie diela,
 • po ktorom sú na rade skúšky, atesty a certifikáty
 • posledným krokom -a šťastným koncom- je kolaudácia rodinného domu, kde naše výsledky hovoria za seba: pozrite si naše realizácie rodinných domov alebo projektov, ktoré slúžia ako naše referencie

Chceli by ste bývať vo svojom vysnívanom rodinnom dome?

ďalej k projektom Naspäť