Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenová ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Podlažnosť
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Plocha Vs Sikma - Plochá alebo šikmá strecha
Plochá alebo šikmá strecha

Plochá strecha vs. šikmá strecha - Výber dôkladne zvážte, lebo tvar strechy má rozhodujúci vplyv na celkový vzhľad rodinného domu. Predtým ale ako sa rozhodnete pre určitý tvar strechy pri projekte rodinného domu, navštívte mestský či obecný úrad a spýtajte sa na regulatívy platné v oblasti, kde plánujete stavať, teda či je povolená plochá alebo šikmá strecha. Nie všade sa dá vybaviť výnimka, ak aj áno, môže to trvať dlhšie, kým to schvália.

Prečítať článok
Brick Wall Innovative Brick Inside - Murovaný vs montovaný rodinný dom
Murovaný vs montovaný rodinný dom

Plánujete stavať a vyberáte si akým spôsobom realizovať hrubú stavbu moderného rodinného domu alebo bungalovu? V tomto článku Vám poradíme, ako na výber vhodných materiálov a ako najjednoduchšie získať nízkoenergetický dom.

Prečítať článok
Rekuperacia 1038X576 - Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát
Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát

Ultranízkoenergetická stavba rodinného domu v energetickej triede A1, ktorú vyžaduje platná norma, sa nezaobíde bez rekuperačnej jednotky, teda vetracieho zariadenia so spätným získavaním tepla.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Stavba domu

Stavba domu - dôležité informácie pri stavbe rodinného domu

Stavba domu je veľmi dôležitá záležitosť, ktorá môže byť nočnou morou ale aj príjemným zážitkom - závisí aj od spôsobu realizácie, na ktorej strane sa ocitne zákazník.

Výber pozemku a vhodného projektu rodinného domu je prvým krokom k úspešnej realizácii, či už ide o moderný rodinný dom s plochou strechou, poschodový dom alebo o klasický bungalov. Následne je dobré si ujasniť, aký typ prevedenia je pre zákazníka vyhovujúci. Z našej ponuky sú najobľúbenejšie projekty rodinných domov na kľúč, ale je možnosť objednať si stavbu domu v prevedení holodom ako aj komplet, čo znamená kompletizáciu elektroinštalácie a kúrenia, prípravu teplej vody a kompletizáciu centrálnej rekuperácie, ako aj bielu interiérovú maľovku.

Stavba domu na kľúč navyše obsahuje realizáciu interiérových záležitostí, akými sú laminátové podlahy, obklady a dlažby v kúpeľni, sanita, interiérové dvere podľa vlastného výberu a zábradlie rodinného domu.

Naša firma Vám dokáže pomôcť so stavbou domu, od plánovania až po výstavbu domu na kľúč, Vy sa nemusíte starať o nič. Nechajte nás pracovať za Vás, a naše výsledky hovoria za seba - pozrite si referencie :)

Proces pri objednávke projektu rodinného domu

Celkový proces sa skladá z viacerých činností, ktoré neodporúčame zanedbávať. Vždy je dobré upresniť si nasledovné body:

 • plánovanie, zhrnutie predstáv o dome - treba si uvedomiť, aké sú možnosti rozpočtu, aký veľký rodinný dom si predstavujeme, či klasický bungalov so šikmou strechou alebo moderný dom, počet izieb, možnosť garáže a pod. V tejto fáze sa môže zisťovať aj výška predschváleného úveru v banke, aby sme predišli prípadným nepríjemným prekvapeniam.
 • Výber vhodného stavebného pozemku - je dôležitým krokom pri plánovaní, zhrnutie nájdete aj v našom blogu, kde sú rozpísané všetky dôležité informácie pre výber vhodného stavebného pozemku
 • Upresnenie požiadaviek s projektantom: veľkosť rodiny, predstavy o dome, orientácia a veľkosť pozemku, podlažnosť, dispozičné riešenie, horná hranica rozpočtu, štýl domu, umiestnenie rodinného domu na pozemok a pod.
 • Najlepšie Vám poradí skúsený architekt, nasleduje výber vhodného katalógového projektu rodinného domu
 • V prípade, že sa nenájde vhodný katalógový projekt rodinného domu, dajú sa prispôsobiť všetky projekty na mieru, príp. príprava individuálneho projektu rodinného domu.
 • Nasleduje architektonická štúdia - je to vlastne prvý stupeň projektu, slúži aj pre hrubý odhad nákladov na stavbu rodinného domu.
 • Po upresnení požiadaviek a možností sa vypracuje podrobný projekt rodinného domu, tento proces trvá cca 5-7 týždňov.

stavba domu - rodinné domy, bungalovy

Proces pri objednávke výstavby domu

Okrem bodov zhrnutých vyššie treba rátať s ďalším procesom pri stavbe domu, ktorý zahŕňa:

 • na vybavenie stavebného povolenia momentálne treba rátať s 2-3 mesiacmi
 • nadobudnutie právoplatnosti stavebného povolenia- povolenie nadobúda právoplatnosť po 15 dňoch od vydania
 • ďalším krokom je podpis zmluvy o dielo, prílohou zmluvy je presný rozpočet stavby a kópia právoplatného stavebného povolenia
 • nasleduje vybavovanie úveru
 • potom geodetické vytýčenie stavby.
 • Po týchto krokoch nasleduje samotná stavba domu, kde proces je nasledovný: základová doska - obvodové múry - vence - strecha - priečky - okná a dvere - inštalácie - omietky - poter/podlaha - fasáda domu - kompletizácia vykurovania a elektroinštalácií,
 • nasleduje odovzdanie diela,
 • po ktorom sú na rade skúšky, atesty a certifikáty
 • posledným krokom -a šťastným koncom- je kolaudácia rodinného domu, kde naše výsledky hovoria za seba: pozrite si naše realizácie rodinných domov alebo projektov, ktoré slúžia ako naše referencie

Chcete bývať vo svojom vysnívanom domčeku? Pozrite si naše vybrané projekty!

ďalej na projekty Naspäť