Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video
Tel: +421 948 141 840

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Stavba domu na kľúč - bungalov SARAH 1 s terasou
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Rodinný dom do tvaru L a jeho výhody

Kedy je vhodné zvoliť si rodinný dom do tvaru L?

Predovšetkým si treba zvážiť fakt, akého tvaru je pozemok, ktorý máme k dispozícii. Ak náš pozemok má "ideálne" rozmery, to zn. je nielen dostatočne dlhý, ale aj dostatočne široký na pohodlné umiestnenie pomerne veľkého rodinného domu, tak dom do L môže byť tou správnou voľbou. Treba si dávať pozor aj na platné predpisy, ktoré sa týkajú dodržania odstupu od susedného pozemku.

Aké výhody má takýto rodinný dom?

Zvedavy sused
  • Hlavnou výhodou je, že pri takomto type rodinného domu máte dostatočne krytý priestor z dvoch strán, čo zaručí pokojný oddych aj súkromie od pohľadu zvedavých susedov.
  • Ideálnou voľbou je preto v takto vzniknutom "skrytom" priestore vytvoriť terasu, a pokojne si užívať čas strávený mimo domu. Či už Vás baví grilovanie s priateľmi, alebo oddych pri kávičke v súkromí, príp. ak dávate prednosť čítaniu knižky pod rannými slnečnými lúčmi, takto riešený rodinný dom Vás určite poteší.
  • Dostatočné súkromie je ideálne aj v prípade, ak uvažujete o umiestení bazéna na pozemok. Pri kúpaní Vás takto nebudú rušiť ani susedia, ani okoloidúci z ulice a môžete sa poddať letným radovánkam vo vode.
  • Pri rodinnom dome do tvaru L je výhoda aj to, že maximálne využijete priestor daný rozmerom pozemku, a tým získate pomerne veľký jednopodlažný dom so zaujímavým dispozičným riešením.
  • Ďalšou výhodou je, že takto riešený pôdorys domu zabezpečuje aj možnosť lepšieho rozdelenia dennej časti od nočnej, tým sa dosiahne harmónia v bývaní, celkovo aj interiér je útulnejší a ponúka viac možností na kreativitu pri zariaďovaní interiéru domu.
  • Do rodinného domu v tvare L môžete umiestniť viac spální bez toho, aby Vám vznikali zbytočne dlhé chodby a dlhý úzky dom pripomínajúci chodbu veľkého hotela. Každá izba zároveň môže mať priamy vstup na terasu.
  • V neposlednom rade, pri takomto rodinnom dome nie ste obmedzený ani typom strechy, rovnako sa hodí nielen vaľbová, ale aj pultová, sedlová a plochá strecha na bungalov.
Ďalej k rodinným domom do tvaru L
EMMA 5 4
Naspäť