Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video
Tel: +421 948 141 840

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Stavba domu na kľúč - bungalov SARAH 1 s terasou
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Rekuperacia 1038X576
Rekuperácia-vetranie rodinného domu bez tepelných strát

Ultranízkoenergetická stavba rodinného domu v energetickej triede A1, ktorú vyžaduje platná norma, sa nezaobíde bez rekuperačnej jednotky, teda vetracieho zariadenia so spätným získavaním tepla.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Rodinný dom do tvaru L a jeho výhody

Kedy je vhodné zvoliť si rodinný dom do tvaru L?

Predovšetkým si treba zvážiť fakt, akého tvaru je pozemok, ktorý máme k dispozícii. Ak náš pozemok má "ideálne" rozmery, to zn. je nielen dostatočne dlhý, ale aj dostatočne široký na pohodlné umiestnenie pomerne veľkého rodinného domu, tak dom do L môže byť tou správnou voľbou. Treba si dávať pozor aj na platné predpisy, ktoré sa týkajú dodržania odstupu od susedného pozemku.

Aké výhody má takýto rodinný dom?

Zvedavy sused
  • Hlavnou výhodou je, že pri takomto type rodinného domu máte dostatočne krytý priestor z dvoch strán, čo zaručí pokojný oddych aj súkromie od pohľadu zvedavých susedov.
  • Ideálnou voľbou je preto v takto vzniknutom "skrytom" priestore vytvoriť terasu, a pokojne si užívať čas strávený mimo domu. Či už Vás baví grilovanie s priateľmi, alebo oddych pri kávičke v súkromí, príp. ak dávate prednosť čítaniu knižky pod rannými slnečnými lúčmi, takto riešený rodinný dom Vás určite poteší.
  • Dostatočné súkromie je ideálne aj v prípade, ak uvažujete o umiestení bazéna na pozemok. Pri kúpaní Vás takto nebudú rušiť ani susedia, ani okoloidúci z ulice a môžete sa poddať letným radovánkam vo vode.
  • Pri rodinnom dome do tvaru L je výhoda aj to, že maximálne využijete priestor daný rozmerom pozemku, a tým získate pomerne veľký jednopodlažný dom so zaujímavým dispozičným riešením.
  • Ďalšou výhodou je, že takto riešený pôdorys domu zabezpečuje aj možnosť lepšieho rozdelenia dennej časti od nočnej, tým sa dosiahne harmónia v bývaní, celkovo aj interiér je útulnejší a ponúka viac možností na kreativitu pri zariaďovaní interiéru domu.
  • Do rodinného domu v tvare L môžete umiestniť viac spální bez toho, aby Vám vznikali zbytočne dlhé chodby a dlhý úzky dom pripomínajúci chodbu veľkého hotela. Každá izba zároveň môže mať priamy vstup na terasu.
  • V neposlednom rade, pri takomto rodinnom dome nie ste obmedzený ani typom strechy, rovnako sa hodí nielen vaľbová, ale aj pultová, sedlová a plochá strecha na bungalov.
Ďalej k rodinným domom do tvaru L
EMMA 5 4
Naspäť