Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video
Tel: +421 948 141 840

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Stavba domu na kľúč - bungalov SARAH 1 s terasou
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Rodinný dom na úzky pozemok - ako si vybrať vhodný projekt domu?

Úzke pozemky nemusia znamenať problém: pri vhodne navrhnutom projekte domu sa stanú plnohodnotnými miestami na stavbu domu. Pri úzkych pozemkoch si treba dávať pozor hlavne na odstupové vzdialenosti, ktoré sú zákonom a právnymi predpismi presne stanovené. Odstupy od susedných stavieb musia byť dodržané, aby sme získali stavebné povolenie na stavbu rodinného domu.

Odstupy stavieb upravuje vyhláška Ministerstva životného prostredia SR č. 532/2001 Z.z., ktorou ustanovujú podrobnosti o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. Stavbu domu možno podľa §6 ods. 2 vyhlášky umiestniť na hranici pozemku, len ak s jej umiestnením nebude trvalo obmedzené užívanie susedného pozemku na určený účel. Zároveň, ak rodinné domy vytvárajú medzi sebou voľný priestor, vzdialenosť medzi nimi nesmie byť menšia ako 7m. Vzdialenosť rodinných domov od spoločných hraníc pozemkov nesmie byť menšia ako 2m.

V stiesnených územných podmienkach možno vzdialenosť medzi rodinnými domami znížiť až na 4m, ak v žiadnej z protiľahlých častí stien nie sú okná obytných miestností, v týchto prípadoch sa nevyžaduje dodržanie vzdialeností os spoločných hraníc pozemkov podľa odseku 3.

Tým, že navrhnúť dom na úzky pozemok je ťažšie, ako býva pri klasických pozemkoch, vznikajú veľakrát originálnejšie riešenia. Pokiaľ ste si ešte nenašli ideálne riešenie projektu domu pre Váš úzky pozemok, tu je malá ukážka z našich katalógových projektov domov, kde sa zohľadňuje obmedzený pozemkový priestor:

U nás si môžete vybrať aj z týchto projektov domov na úzky pozemok:

Projekt bungalovu na úzky pozemok - EMMA 7
Projekt domu na úzky dlhý pozemok
Pôdorys domu vhodný na úzky pozemok
Projekt rodinného domu na úzky pozemok - SIMI 3
Bungalov na úzky pozemok SIMI 3
Pôdorys domu na úzky pozemok SIMI 3
Projekt rodinného domu na úzky pozemok - ANGI 1
Rodinný dom na úzky pozemok NOCTE 2
Projekt domu na úzky pozemok
Pozrite si všetky projekty domov na úzky pozemok

Samozrejme, projektov rodinných domov je omnoho viac, ak ste obmedzený šírkou pozemku. Všetky projekty domov sa dajú prispôsobiť Vašim potrebám, príp. je možnosť vyhotovenia individuálneho projektu domu, kde si zákazník určí sám, aké dispozičné riešenie si praje.

Naspäť