Naša stránka používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungovala, dobre sa ovládala a zobrazovali sa Vám najmä ponuky, ktoré Vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi?

Viac info
O nás Služby Stavba domu Cenova ponuka Financovanie Referencie Prečo si vybrať nás Osadenie domu na pozemok FAQ Blog Kontakt
Mail icon Telephone icon Pinterest Play video
Tel: +421 948 141 840

Rodinné domy

Filtrovať

Filtrovať projekty

Filtrovať projekty
Konštrukcia
Typ domu
Podlažnosť
Strecha
Metráž
Izby
Garáž
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi Vám pomôžeme.

Články

Stavba domu na kľúč - bungalov SARAH 1 s terasou
Mýty a fakty o stavbe domu

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.
V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Prečítať článok
Zobraziť všetky články

Stavba svojpomocne alebo stavba domu pomocou firmy

Stavba domu je dôležitým krokom v živote človeka, čo znamená veľa rozhodovania, trápenia sa, vyberania pozemku, vhodných materiálov, štýlu rodinného domu, ako aj veľa obetovaného času na celý proces.

V nasledujúcom článku sme sa snažili pozbierať všetky mýty aj fakty, ktoré sa týkajú stavby domu, či už svojpomocne alebo prostredníctvom stavebnej spoločnosti.

Stavba domu svojpomocne

Stavba domu svojpomocne
 • Ušetrím si čas - zákazník nechce čakať a prispôsobovať sa stavebnej firme, preto sa rozhodne, že stavba domu prebehne rýchlejšie vo vlastnej réžií- rodinný dom si postaví sám, príp. za pomoci rodinných príslušníkov, priateľov a pod. Realitou je, že veľakrát takáto stavba domu potrvá omnoho dlhšie, ako so stavebnou firmou, nakoľko nie sú v plnej miere zosúladené jednotlivé pracovné úkony, alebo práve z dôvodu, že sa pracuje s rodinou, nie sú vytýčené presné časové ohraničenia, dokedy treba dokončiť jednotlivé práce.
 • Dom bude "po mojom" - osoba, ktorá sa nevyzná v stavebníctve, má často nereálne predstavy, čo sa dá a čo sa nedá dosiahnuť pri stavbe domu, čo je efektívne a naopak. Dobre navrhnutý projekt domu je preto nevyhnutnosťou. Napr. pri veľkorozmerných oknách si treba zvážiť aj to, že síce z jednej strany zabezpečujú dostatok svetla, no treba rátať aj s tým, že človek stráca súkromie ak má blízko svojich susedov. Ďalším problémom môže byť, že počas zimy treba rátať s väčším únikom tepla, počas leta zas s prehriatím miestností rodinného domu.
 • Precenenie svojich síl - málo skúseností s plánovaním. Nakoľko človek stavia rodinný dom väčšinou raz v živote, nemá "vychytané muchy", nemá prehľad o tom, čo sa môže stať na stavbe, s čím treba rátať, ako sa zaobísť pri problémoch a pod. Odborne zaškolený pracovný tím je v tomto prípade nevyhnutnosťou, aby stavba domu prebehla bez stresu.
 • Nepraktické predstavy o veľkosti domu - tu platí pravidlo: Niekedy menej je viac. Rozloha a počet izieb rodinného domu pri svojvoľnom plánovaní sa dostane na -často- prehnané čísla, čo znamená nielen viac nákladov na výstavbu, ale aj zbytočne veľké priestory, ktoré treba aj zariadiť a kde treba rátať aj väčšími výdavkami na energie, viac času na upratanie a pod.
 • "S rodinou si ušetrím nervy" - veľakrát býva opak pravdou, nekonečné hádky, nedodržané termíny, ignorovanie názoru skúsenejších členov rodiny, spoliehanie sa na veľakrát neodborné rady. Naopak, pri stavebnej firme sa nemôžu stať takéto nepríjemnosti: všetko je vopred dohodnuté, zajednané, zabezpečené a naplánované na určitý časový horizont.
 • Neodborná stavba s rodinnými príslušníkmi- žiadna záruka - žiadne možné reklamácie, iba hádky...
 • Ušetrím si peniaze - nereálny odhad potrebných financií. Platiť po častiach neznamená, že si ušetríte. Zároveň, veľakrát sa neráta s tým, že máte peniaze na holodom, ostatné postupne dokončujete na úkor voľného času, ďalších financií, dovoleniek a pod...

Stavba domu s firmou

Stavba domu na kľúč
 • odborné poradenstvo - architekti dokážu pohotovo reagovať na všetky Vaše požiadavky, predstavy, poradiť a pomôcť pri výbere projektu domu a pri stavbe domu.
 • skúsenosti, skúsenosti, skúsenosti... Myslíme, že tento bod ani nepotrebuje vysvetlenie, skúsenosti dlho a stabilne fungujúcej stavebnej spoločnosti sa nedajú porovnať so skúsenosťami tímu rodinných príslušníkov...
 • veľké množstvo katalógových projektov za priaznivú cenu. Zároveň, ďalšou výhodou je, že Vami vybraný katalógový projekt domu posúdime, či je vhodný na Váš pozemok, príp. či sú potrebné zmeny v pôdoryse aby sa dosiahla vhodná orientácia domu na svetové strany.
 • projekty domov na mieru - individuálne projekty máte priamo od odborníkov. Po stretnutí a zmapovaní požiadaviek zákazníka naši kolegovia Vám navrhnú vhodný dom aj útulný domov.
 • poradenstvo o využití dostupných dotácií - naši kolegovia Vám ochotne poradia, ako získať dotácie na zariadenia na výrobu tepla a elektriny, čo je potrebné k získaniu dotácií a pod.
 • interiérový dizajn aj projekt domu na jednom mieste - naša spoločnosť sa zaoberá nielen projektovaním a stavbou domov, ale aj vyhotovuje návrhy interiérov jednotlivých domov, ktoré dokážeme zrealizovať do určitej miery. Nikdy nebolo jednoduchšie postaviť rodinný dom aj ho zariadiť ako si prajete :)
 • 3-ročná záruka na postavený rodinný dom - s nami máte istotu, že nami postavený rodinný dom je vyhotovený maximálne odborne. Všetky etapy zdokumentované a odovzdané priebežne, takže máte prehľad o tom, v akom stave sa nachádza Vaša stavba domu. Na nami vyhotovené stavby získavate 3 ročnú záruku za vykonanú prácu na základe Obchodného zákonníka.
 • dom na kľúč - žiadne starosti. Zabezpečujeme stavbu domu v prevedení na kľúč, čo znamená že po našej práci stačí si zariadiť dom a môžete pokojne bývať :) Vypýtajte si cenovú ponuku na stavbu domu na kľúč.
Naspäť